Powitanie

samorobne wpis powitalny

Czytacie właśnie pierwszy, powitalny wpis na naszym blogu. Chcemy go poświęcić temu, aby dość dobrze się Wam przedstawić i opowiedzieć trochę na temat tego, czym jest Samorobne. Tutaj robimy to w „wersji długiej”, przeznaczonej dla tych, którzy są zainteresowani szczegółami. Tych, którzy preferują wersję zwięzłą, zachęcamy do sprawdzenia strony „O nas”, gdzie ograniczamy się tylko do najważniejszych kwestii!

Jeżeli jednak chcecie nas poznać i zrozumieć nieco lepiej, to zapraszamy do dalszej lektury. 🙂

Kto za tym wszystkim stoi?

Samorobne powstało przy udziale i wsparciu wielu osób. Głównie jest jednak dziełem dwójki, której słowa właśnie czytacie. To my – Alicja i Karol Piękniki, małżeństwo z pewnej pomorskiej wsi, które się zawzięło i postanowiło otworzyć w internecie swój własny sklep. Jak widać, jesteśmy na tyle uparci, że dopięliśmy swego :).

Kilka słów na temat każdego z nas:

Alicja

Alicja - założycielka sklepu z rękodziełem Samorobne

Z wykształcenia architektka, która ma do tego za sobą szkołę plastyczną. Obecnie freelancerka doskonale radząca sobie z grafiką komputerową, ilustracjami, projektowaniem UI i fotografią. No i przede wszystkim – rękodzielniczka! Tworzy ze sznurków i kordonków, zaplatając ręcznie w technice makramy bądź wykonując wyroby na szydełku.

Jakby mało było tych kreatywnych zainteresowań i umiejętności, to jeszcze gra na pianinie i maluje obrazy. Bardzo lubi aranżować wnętrza, w których przebywa się z czystą przyjemnością. Dużą rolę odgrywa w tym oczywiście dekorowanie za pomocą wyrobów handmade, ale też istnej dżungli roślin, nad dobrostanem których uważnie i z radością czuwa.

W sklepie zajmuje się wszystkim, co związane z warstwą wizualną – jak grafiki, ilustracje, zdjęcia, materiały na media społecznościowe i co tam jeszcze się znajdzie. Pilnuje, żeby wszystkie produkty były wystawiane w sklepie i uporządkowane w magazynie. No i oczywiście – wiele spośród wyrobów, które możecie u nas kupić, wyszło właśnie spod jej rąk!

Karol

Z wykształcenia archeolog i etnolog, zawodowo skończył jako marketer. Może będzie to lekkie rozczarowanie, ale za bardzo nie umie wyrabiać rękodzieła (choć może po prostu nie próbował wystarczająco?). Jest jednak jego miłośnikiem – bardzo je docenia i uwielbia się nim otaczać, więc praca przy prowadzeniu sklepu z wyrobami handmade bardzo mu odpowiada.

Co nie znaczy, że nie ma w nim kreatywnej iskry, przejawia się ona tylko w innych obszarach. Gra na kilku instrumentach i lubi pisać. Najlepiej staromodnie, korzystając z pióra wiecznego i kartki. Pomimo kilku lat, które dzielą go od ukończenia studiów, wciąż kultywuje swoje humanistyczne zainteresowania.

W sklepie wykorzystuje wiedzę ze swojego marketingowego fachu i odpowiada za warstwę tekstową, tworząc różnego rodzaju treści i opisy. A także, jeżeli kiedyś zadzwonicie w jakiejś sprawie na nasz numer telefonu, to prawdopodobnie to on od Was odbierze. Jako jedna z nielicznych osób na świecie lubi też siedzieć w papierach, więc z reguły to on załatwia wszystkie nudne formalności i dokumenty. Nie oceniajcie go.

Karol - założyciel sklepu z rękodziełem Samorobne

Co mamy wspólnego?

Mnóstwo! Kochamy koty, uwielbiamy Friends, lubimy ciszę i spokój. Wieczory spędzamy wspólnie pod kocami z książkami albo przy dobrych serialach, popijając ciepłą herbatę. Żywimy ogromną sympatię do rękodzieła, ale to chyba oczywiste ;). Jest nam wspólnie tak dobrze, że postanowiliśmy nałożyć sobie nawzajem obrączki na palce, jak to czasami między ludźmi bywa.

Karol i Alicja - założyciele sklepu z rękodziełem Samorobne

Czym jest Samorobne?

Samorobne to sklep internetowy stworzony przez miłośników rękodzieła dla miłośników rękodzieła. Naszą ofertę budujemy wokół dwóch głównych kategorii.

Pierwszą z nich są wyroby handmade, a zwłaszcza te, które na celu mają dekorację Waszych mieszkań lub umilenie Wam czasu spędzanego na odpoczynku i relaksie.

Przykłady? Ozdabiająca ścianę makrama, która subtelnie dopełnia kompozycji wnętrza. Koszyk ze sznurka, który oprócz swojej czysto praktycznej funkcji jest też delikatny w dotyku i ładnie prezentuje się na półce. Kolorowa świeczka zapachowa, która rzuca wokół delikatne, migotliwe światełko i roztacza relaksujący, lawendowy zapach.

I z czasem na pewno będzie tego więcej, bo nieustannie chcemy poszerzać naszą ofertę o nowe rodzaje rękodzieła. Na pewno będziemy o tym dawać znać na naszym blogu i na naszych kontach w mediach społecznościowych!

Drugą z naszych kategorii stanowią wszelkie materiały i akcesoria, które stanowią zaopatrzenie dla osób wykonujących rękodzieło. Sznurki, kordonki, szydełka, dla przykładu.

Wiemy, że rękodzieło stanowi dziedzinę niezwykle rozległą i wiele rzeczy po tę etykietę podpada, a zaprezentowany tutaj przegląd odpowiada tylko na potrzeby pewnego ściśle określonego jej wycinka. Dołożymy jednak wszelkich starań, by z czasem jak największe grono rękodzielników znalazło tutaj materiały odpowiadające ich zapotrzebowaniu. Jeżeli potrzebujecie czegoś do swoich wyrobów – dajcie znać, zobaczymy, co da się zrobić!

Oprócz samego sklepu w Samorobne prowadzimy również bloga. Oczywiście, prowadzenie firmowego bloga nie jest w dzisiejszych czasach niczym innowacyjnym, ale mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj treści, które Cię zainteresują.

O czym będziemy pisać? Na pewno będziemy się z Wami dzielić wskazówkami na temat rękodzieła, jego wykonywania i zastosowania, doboru odpowiednich materiałów i akcesoriów, czy informować o nowościach i aktualnościach. Są jednak i mniej oczywiste tematy, które chcemy poruszać. Dotyczą one ogólnych wskazówek dotyczących aranżacji i dekoracji wnętrz, sposobów na wypoczynek i kwestii kulturowych, które z tym wszystkim się ściśle wiążą. Zresztą zobaczycie!

Dlaczego akurat taki sklep?

Myślę, że w zrozumieniu tego, czemu to właśnie taki sklep postanowiliśmy założyć i czemu akurat taki asortyment w nim oferujemy, pomoże wytłumaczenie naszej perspektywy na rękodzieło jako takie.

Tworzenie i otaczanie się rękodziełem postrzegamy jako coś, co ma działanie niemal terapeutyczne. Jego wyrabianie wymaga dokładności, sumienności, samozaparcia i przede wszystkim – zwolnienia tego szaleńczego tempa, którego rytmem dziś wielu z nas żyje. Wyrobów handmade nie da się tworzyć w pośpiechu. Jest to idealne zajęcie dla wszystkich tych, którzy potrzebują odpoczynku, oddechu, azylu po ciężkim, stresującym i zabieganym dniu.

Co więcej, każdy wyrób rękodzielniczy to zapis czyjejś pracy i ekspresja czyjejś kreatywności. Przyjmując taki wyrób do swojego domu to jak zaproszenie gościa w swoje progi. Gościa z niezwykłymi historiami do opowiedzenia i nietuzinkowym charakterem.

Otaczająca nas przestrzeń ma na nas wpływ. Przedmioty wokół nas wpływają na nasze samopoczucie, nawet, jeżeli nie jesteśmy tego bezpośrednio świadomi. Powieszona na ścianie makrama to niby „tylko” ozdoba, ale jednocześnie sprawia, że Twoje otoczenie jest przytulne i dzięki temu lepiej w nim wypoczywasz. Paląca się świeczka relaksuje Cię roztaczanym zapachem i koi Twoje oczy delikatnym blaskiem swojego płomyka, umilając wieczorny odpoczynek. Doskonale wiemy to z własnego doświadczenia.

Kiedy mówimy o tym, że chcemy Ci zapewnić dostęp do oferty wyrobów handmade, to jest właśnie to, co mamy na myśli. Wyroby, dzięki którym stworzysz w swoim domu spokojną, przytulną przystań, w której przedmioty mają „swój” charakter. A kiedy sprzedajemy komuś sznurki, to mamy przed oczami wyobraźni osobę, która odpoczywa wieczorem przy tworzeniu jakiejś pięknej ozdoby, a cały stres związany z pracą w korpo powoli z niej schodzi i zastępowany jest radością tworzenia.

Czy tak właśnie jest? Nie wiemy. Może też Twoje podejście do rękodzieła jest zupełnie inne. Ale nasze wygląda właśnie w ten sposób i mamy nadzieję, że to zwierzenie pozwoliło Ci lepiej zrozumieć ideę, która stoi za Samorobnym.

Nasza misja i wartości

Brzmi nieco górnolotnie, prawda? W gruncie rzeczy chodzi nam jednak o to, że czysty, zimny biznes to jednak nie w naszym stylu. Musimy czuć, że jest w tym jednak ciut więcej, niż tylko sposób na zarobek. Widać to zresztą zapewne po poprzedniej części tego wpisu.

Nie jest to nic wielkiego, ale mamy nadzieję, że dokładamy przynajmniej małą cegiełkę do budowania dobrej sprawy. A zatem, zależy nam na tym, by:

  • Umożliwiać Wam dostęp do wysokiej jakości wyrobów i materiałów rękodzielniczych. Oczywiście, ich sprzedaż to nasz główny cel biznesowy, ale czujemy jednocześnie, że dostęp do uprzyjemniejących przestrzeń wyrobów handmade oraz środków do ich wyrabiania naprawdę podwyższa jakość życia – jak to już opisaliśmy wcześniej.
  • Wspierać polskich rękodzielników, w przyszłości nawiązując współpracę z coraz większym ich gronem. Wiemy, że jest mnóstwo utalentowanych twórców i twórczyń niezwykłych przedmiotów handmade, którzy jednocześnie niespecjalnie chcą, albo potrafią skutecznie oferować swoje wyroby na rynku. Chcemy zająć się biznesowym i marketingowym aspektem, by twórcy mogli skupić się na tworzeniu nie przejmując się takimi dziwnymi skrótami, jak KPI, ROI, SEO czy PPC.
  • Promować produkty rękodzielnicze oraz działalność rękodzielniczą. Jesteśmy głęboko przekonani co do tego, że wyroby rękodzielnicze są naprawdę wartościowymi produktami i w związku z tym chcemy zachęcać ludzi do tego, aby – gdzie i na ile jest to możliwe – zastępować nimi towary masowo produkowane. Uważamy też, że wyrabianie rękodzieła stanowi aktywność wartościową, kreatywną i pożyteczną. Jest to zarówno sposób na twórczą ekspresję, jak i zarobkowaniem. Nieważne jest dla nas przy tym, czy ktoś jest prawdziwym maestro rękodzieła, czy to dla niego tylko niedzielne hobby. Chcemy zachęcać jak najwięcej osób, by spróbowało swoich sił i – być może – odkryło w ten sposób swoją nową pasję.

Kilka słów na koniec

Myślimy, że było to dość wyczerpujące powitanie. Mamy nadzieję, że teraz znasz nas już trochę więcej, wiesz, czego możesz oczekiwać po Samorobnym i co nas motywuje do prowadzenia tego sklepu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, pamiętaj, że możesz do nas napisać, na przykład korzystając z naszej strony kontaktowej. Tymczasem – do zobaczenia! Mamy nadzieję, że będziesz nas często odwiedzać.

Dodano produkt do koszyka!

Trwa dodawanie ..

Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka